2019. november 9-én a Szegedi Tudományegyetem díszdoktorává (Doctor Honoris Causa Universitatis) avatták Prof. Dr. Uwe Hellmannt, a Potsdami Egyetem Büntetőjogi és Gazdasági Büntetőjogi Tanszékének vezetőjét. Hellmann Professzor Úr 2008 óta rendszeresen tart pro bono előadásokat a közös potsdami/szegedi LL.M. képzésben, amely az országban egyedülálló módon közös diplomát ad a szakjogász végzettségűeknek.

Hellmann Professzor Úr büntetőjogot, gazdasági bűncselekményeket és ehhez kapcsolódó tárgyakat oktat Szegeden. Szenvedélyes és karizmatikus, egyúttal nagy tudást igazoló szakmai előadásmódja miatt nagy népszerűségre tett szert azon hallgatók között, akik a Szegedi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karának német jogi képzési programjában részt vettek. Professzor Úrnak ez úton szívből gratulálunk!

• Hellmann_hallgatokkal