Dr. Mezei Péter, Intézetünk docense 2019. november 3-9. között Finnországban járt, ahol a Turkui és a Helsinki Egyetem jogi karain tartott előadásokat. A turkui egyetemen, 2019. november 4-5. napokon a szerzői jogi felhasználásokkal kapcsolatos kérdésekről tartott tantermi előadásokat mesterképzéses hallgatóknak, valamint 2019. november 5-én tudományos előadást tartott a jogi kar..

szellemi tulajdonvédelmi kutatói számára a digitális jogkimerülés gyakorlati kérdéseiről. Az előadást – a helyi előadók és PhD kutatókon kívül – megtisztelte a jelenlétével az Európai Unió Bíróságának nyugalmazott bírája, Alan Rosas is. Ugyanezen témában 2019. november 8-án a Helsinki Egyetemen tartott tudományos előadást Mezei Péter, Rainer Oesch szervezése mellett. A program keretében az előadásról Jukka Liedes, a WIPO Szerzői jogi egyezményét elfogadó diplomáciai tárgyalások levezető elnöke tartott korreferátumot.

Az előadássorozat az EFOP-3.6.2-es számú kari projekt keretében került megvalósításra.

• Helsinki_1
  • Turku_1