2021.09.03.

Intézetünk docensét, Dr. Mezei Pétert, 2021 nyarán a European Copyright Society (ECS) tagjává választották.

Az öt új oktatót érintő tagfelvétel nyomán kollégánk az egyetlen a jelenleg 24 európai szerzői jogászt tömörítő szervezetben, aki Kelet-Közép-Európában dolgozik. A szervezet többi tagja rangos európai egyetemeken tanít (Cambridge-től Párizson át Frankfurtig). Az ECS célja, hogy a legfontosabb európai vonatkozású szerzői jogi kérdésekben független, objektív, tudományos igényességű állásfoglalásokat tegyen közzé, ezzel is segítve a jogalkotók és jogalkalmazók minél magasabb szintű tevékenységét. Az ECS valamennyi tagjától elvárt, hogy egyetemi munkáján felül független szakmai munkát végezzen. Az egyes szakvélemények elkészítésében való részvételen túl kollégánk felel majd az ECS weboldalának naprakészen tartásáért.